Escape game Kino Úsvit

Společnost: LostExit

Průměrné hodnocení:

5.0 / 5

3 recenze

Kontakty:

Korunní 859 120 00 Vinohrady ()

+420 773 996 820

Command + EnterNašli jste překlep? Vyberte text a stiskněte Ctrl+Enter.

Na stejném místě

Квест Zvláštní škola

Zvláštní škola

LostExit

Hodnocení: (3 recenze)

Popis:

Jsou místa, kde se zastavil čas. Nevěříte? A co třeba kino Úsvit. Z vyprávění pamětníků se lze dozvědět, že se tu promítalo už na konci 50. let a od té doby sice prošlo nějakými proměnami, ale v zásadě si uchovalo svůj retro charakter. Možná díky místnímu promítači, který převzal řemeslo po svém otci. Pryč jsou časy, kdy diváci zaplnili všech čtrnáct sedaček, ale otevřeno je tu stále stejně. Od rána až do večera, od pondělí do neděle.

Promítač a zároveň pokladník v jedné osobě měl kdysi ambice být režisérem, miloval Mélièsovu Cestu na Měsíc, Murnauovo Nosferatu, Jih proti Severu s Vivien Leighovou a jiné staré filmy, ale to nestačilo, aby se z něj samotného stal umělec. V části kina si vytvořil dokonce malé muzeum starých technik, které se používaly na úsvitu kinematografie. Jak roky plynuly, z člověka sršícího nadšením se stal podivín, který toho moc nenamluví.

Každý si chce splnit svůj sen, a tak promítač všem tvrdí, že jednou určitě natočí film. Má se jmenovat Zmizelí a prý ho proslaví. Jenže to říká už pěknou řádku let a všichni si z toho dělají srandu. I proto je překvapily zprávy o chystané premiéře…

We use cookies to optimize site functionality, personalize content, and provide you better experience. By continuing to browse our website, you agree to our cookie policy. Please read our full privacy statement.